15.4 C
петък, май 3, 2024

Гимнастичките на „Черноморец” Бургас спечелиха Купа „Елит 2010” в Стара Загора

Спортен клуб по художествена гимнастика „Черноморец“ Бургас спечели голямата Купа „Елит 2010″ на приключилия турнир в Стара Загора. Купата се дава на бургаския клуб , като отбор представил се с най-пълен състав и най-много завоювани призови позиции.  При индивидуалните съчетания бургаските гимнастички от СКХГ „Черноморец“  Бургас спечелиха общо 1 златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала. При родените през 2003г., и по-малки,  Анита Златева спечели сребро за съчетанието си без уред. В следващата възраст- Анастасия Куценко, завоюва злато на  съчетание без уред , сребро на топка и още един сребърен медал в многобоя.im000009.JPGПри картотекираните Полина Иванова взе бронз в многобоя и на съчетание без уред. В ансамбловата надпревара състезателките от СКХГ „Черноморец“  Бургас, родени през 2003г.,  спечелиха второто място в състав- Анита Златева, Рая Димова, Антонена Хъшева, Дарина Господинова, Илиана Георгиева и Ирина Георгиева. При картотекираните ансамбли и в двете категории  останаха на 4-та позиция. Този турнир е генерално контролно за предстоящото републиканско първенство, което ще се проведе този уикенд отново в града на липите, съобщиха от клуба. В състезанието за купа „Елит“ са  взели участие над 350 състезателки от 20 клуба от страната. im000006.JPG