13.2 C
вторник, април 30, 2024

Григор е на 1/4-финал в Мелбърн

Григор Димитров победи екзекутора на Новак Джокович Денис Истомин с 3:1 сета (2:6, 7:6, 6:2, 6:1) и е на четвъртфинал в откритото на Австралия, с което  изравни най-доброто си постижение в този турнир от „Големият шлем“. Съперникът на българската звезда в Мелбърн Денис Истомин от Узбекистан, 117-и в света, победи шампиона и втори в ранглистата Новак Джокович във втория кръг, а в третия се наложи в нов петсетов трилър над 30-ия поставен Пабло Карено Буста.

Истомин започна мощно и мача си срещу българина от 1/8-финалите в Мелбърн. В първия сет Димитров допусна 2 пробива и го загуби 2:6. Във втората част се стигна до тайбрек, където Григор убедително спечели 7:2 и изравни. Истомин поиска медицински таймаут заради разтежение на крака. С ранен пробив Димитров овладя положението на корта и след 6:2 поведе с 2:1 сета.

Заключитеният сет българинът взе безапелационно срещу изпитващият проблеми след двете си петсетови битки Истомин – 6:1 за Димитров, победа с 3:1 сета и класиране на 1/4-финал! Съперник на Григор в мача за влизане в топ 4 в Австралия ще е Давид Гофен, който елиминира Доминик Тийм в четири сета – 5:7, 7:6(4), 6:2, 6:2.