13.2 C
вторник, април 30, 2024

Григор пребори полския гигант Янович в София

Григор Димитров измъкна трудна победа 4:6, 6:3, 7:5 срещу полския гигант Йежи Янович в мач от турнира по тенис в София.Съперникът на българската звезда се завърна в спорта след контузия. Янович нямаше мач в АТП от октомври 2015 г. във Виена.Така Димитров най-после спечели мач на професионален турнир в България. До тази вечер той бе с баланс 0:4. Следващият му съперник в София на 1/4-финала е миналогодишният финалист Виктор Троицки. Сред зрителите в зала „Арена Армеец“ бе суперзвездата на сръбската музика Лепа Брена. Съпругата на бившия номер 1 в света на двойки Слободан Живойнович спази обещанието си да гледа Димитров. 3:4. Димитров засега се задържа близо до съперника си в резултата.4:6. Когато Янович вкара силния си сервис, до разиграване почти не се стига.Втори сет.1:0. Димитров не е сигурен в разиграванията, прави грешки, но сервисът работи.2:1. Григор все още не се чувства напълно уверен в геймовете със собствен сервис. 3:1. Пробив! Янович се оплаква от публиката на съдията Карлос Бернардес. 4:2. Димитров не се възползва от удобни възможности. В първия сет полякът бе почти безгрешен на сервис. 5:2! Димитров разчита на добрия си сервис.6:3! Димитров изравни резултата.2:3. Янович продължава да изпълнява сервис с над 200 км в час и не дава големи шансове на Григор на ретур.3:3. Полякът продължава да тормози Димитров с мощните си удари.3:4. Димитров не се възползва от шансовете за пробив.4:5. След поредните изстрели на Янович нашият тенисист ще сервира за оставане в турнира.6:5. Пробив! Димитров ще може да приключи двубоя при свой сервис.7:5. Победа! Григор е на 1/4-финал.