13.8 C
сряда, май 15, 2024

ДВЕ РЕПУБЛИКАНСКИ ТИТЛИ ЗА СЪНИ БИЙЧ ДЖЕТСКИ РЕЙСИНГ

През съботния ден в град Приморско на плаж Перла, се проведе последното за тази година състезание с джетове. Надпреварата е част от веригата Black Sea Open Jet Ski Tour 2014, която включи общо 4 дестинации по родното Черноморие. Primorsko Jet Ski Competition даде големия финал на обиколката, която мина през Слънчев бряг, Бургас и Балчик.

djetsarfВ състезанието се включиха освен най-добрите български участници, румънски, турски и германски състезатели. По регламент всички те караха в един манш по трасето. Специална демонстрация и участие на Primorsko Jet Ski Competition показа и шампионът на Турция – Али Комшушу. Атрактивният състезател от световен ранг, показа майсторски умения в категория jet ski (прав джет) и седнал джет над 200 конски сили.

Този финален кръг затвърди превъзходството този сезон на Съни Бийч Джетски Рейсинг. В карегория над 200 кс Кристиян Киров стана републикански шампион, като и в четирите състезания доказа, че е много пред останалите в тази дисциплина. Втори в генералното класиране остана друг състезател на „акулите“ Марио Михалев, а не трета позиция се класира Валентин Гергов. В категория до 200 кс Михалев и Киров си размениха ролите, а трета позиция зеа Мюмюн Феим. В категория деца Антон Горещилов зае престижното трето място в крайното класиране.

Тазгодишния национален шампионат показа перфектна организация, събра многобройна публика и доказа, че джетски спорта има огромно бъдеще.