18.8 C
неделя, май 26, 2024

Журналисти срещу общинари на стрийтбол в Бургас

В неделя в Бургас ще се проведе регионален турнир – част от държавното първенство по стрийтбол. Организатори на състезанието са Българска федерация по баскетбол, Министерство на физическото възпитание и спорта, Община Бургас. Участниците ще бъдат разделени в 4 възрастови групи: до 12 години, до 15, до 18, над 18. „Каним и не толкова младите приятели на баскетбола да дойдат, за да поиграем заедно и да дадем пример на малките“, заяви Веселин Караниколов – представител на баскетболната ни федерация в Бургаска област.basket1.JPGТурнирът ще започне в 10.00 часа с демонстративен мач между Община Бургас и журналистите. Присъствието си потвърди лично изпълнителният директор, а понастоящем и президент на БФБ – Георги Глушков. Ще се играе в отбори по трима души, на 8 коша, разположени на площад „Тройката“ – зад паметника Альоша. Записването ще става в неделя от 08.30 до 09.30 часа, на място, срещу документ за самоличност. Очаква се в състезанието да вземат участие деца от Бургас, Ямбол и Сливен.  Финалите на държавното първенство по баскетбол са насрочени за 16 юли в София. Миналата година бургаски отбори, класирали се нагоре след регионалния турнир, спечелиха в столицата едно първо и две втори места.