13.8 C
четвъртък, май 2, 2024

Загуба на бургаските ръгбисти от Академик в държавното първенство

Вчера се изигра срещата между отборите на Академик (София) и Ботев (Бургас) на стадиона на НСА в мач, определящ местата от държавното първенство за 6-8 място. След драматични обрати бургаските ръгбисти загубиха с 40:24. Мачът започна лошо за бургаския клуб след като софиянци поведоха с 10:0, но до края на полувремето бургаските ръгбисти се съвзеха и обърнаха до 12:10, както и завърши самото полувреме. В началото на второто полувреме бургаския клуб увеличи преднината си до 19:10, след което отбора на Академик направи няколко промени в състава си и подобри играта си, което доведе до нов обрат в мача и се стигна до 20:19 в полза на столичния клуб.  ръгбиНеприятностите за Ботев (Бургас) не свършиха до тук, точно при реултат 25:19 се контузиха двама от основните играчи, което изигра негативен психологически ефект върху отбора и се стигна до 40:19, но все пак в последните минути бургазлии намериха сили и успяха  да завършат по достоен начин мача и да се стигне до крайното 40:24.  Идната неделя (30.04.2017)  ще се изиграе и последният мач от родното първенство срещу силния отбор на „Варварите“ (София) на стадион „Черноморец“ в кв. Ветрен от 15,00 часа, където бургаските ръгбисти очакват силна подкрепа от феновете. При победа Ботев(Бургас) все още има възможност да заеме 6-то място, тъй като в предния мач „Варварите“ победиха Академик Сф с 55:33 и така всеки отбор ще бъде с по една победа и една загуба и ще трябва да се смятат точките от мачовете, за да се реши кой на кое място ще завърши