13.8 C
вторник, април 30, 2024

Злато за 8-годишния Цветан Стоянов от „Бургас 64“ на Европейското по шахмат в Прага

Представителят на България Цветан Стоянов от бургаския шахматен клуб „Бургас 64“ завоюва златен медал при 8-годишните момчета на Европейското индивидуално първенство по шахмат в Прага, финиширайки със 7,5 точки от 9 възможни. Младият шахматист победи в последния кръг поставения под №1 в схемата руснак Дмитрий Цой.

Деца от шахматен клуб „Бургас 64“ на площадката за шах в Морската градина

„Турнирът беше изключително труден, с изравнени възможности за всички състезатели“, заяви треньорът на шампиона Живко Жеков от бургаския клуб „Бургас 64“. „Всичко се реши в последния момент и Цветан завърши със 7,5 от възможни 9 точки, наравно с грузинеца Качарава, но с по-добри допълнителни показатели.