13.1 C
петък, март 29, 2024

Клуб по спортни танци ’’Бургас 1975’’отново на върха със 7 златни медала

7 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала завоюваха състезателите на КСТ „Бургас 1975“ на провелото се държавно първенство по спортни танци в Националния Дворец на Културата и Спорта във Варна. Двойките от КСТ’’Бургас 1975 ‘’ и тази година доказаха своята класа и ниво, спечелвайки много медали.

Завоюваните призови места са признание за целия екип на клуба с председател и главен треньор Андрей Тодоров и треньорите Добрина Паричкова и Траяна Зелямова.

В най-оспорвания финал при най- големите състезатели над 19 години латиноамерикански танци, 3 бургаски двойки се класираха на призови места : на 1 място – Константин Тодоров и Андра Линте, на 3 място – Иван Карастоянов и Виктория Динчева и на 5 място – Кольо Димов и Полина Кимова .

При състезатели над 19 години многобой златни медали спечелиха най – новата танцова двойка на клуба Иван Христов и Христиана Бургазлиева. Бронзовите медали бяха за Антон Кандауров и Варвара Дружинина. Те спечелиха и среброто при стандартните танци до 19 г. След тях се наредиха на 3 място – Иван Христов и Христиана Бургазлиева и 5 място – Кольо Димов и Полина Кимова.

Състезатели до 21 години стандартни танци и Многобой – 10 танца Антон Кандауров и Варвара Дружинина грабнаха златните медали. С този успех те станаха двукратни шампиони до 21 години. В същата възрастова група в латиноамериканските танци N1 станаха Сергей Хрусталев и Мария Сорина.

В групата на младежите до 19 години в латиноамерикански танци на 4 място се наредиха Самуил Лечев и Иванджелина Манушкина, на 5 място – Никита Воронин и София Коларова и на 7 място Георг Киряков и Диана Енчева. При стандартните в същата възрастова група   на 4 място са Георг Киряков и Диана Енчева и на 6 място – Самуил Лечев и Иванджелина Манушкина. В многобой – 10 танца 3 място завоюва перспективната двойка Георг Киряков и Диана Енчева и 5 място Самуил Лечев и Иванджелина Манушкина

При аматьори,състезатели над 19 години бургаският тандем Димитър Дросев и Теодора Мудева зае престижното 2 място при латиноамериканските танци.

Шампиони в стандартните танци и многобой и вицешампиони в Латиноамериканските танци при деца до 11 г възраст и юноши младша възраст до 13 години стана проспериращият тандем Антон Михайлов и Александра Генчева .

Иван Дочев и Мила Пашова са бронзови медалисти в Латиноамериканските и Стандартните танци в същата възрастова група и 4 място в Многобой.

Другите млади надежди на клуба Марио Арнаудов и Ивелина Карчева заеха 9 място в Латиноамериканските танци и Многобой и 10 място в Стандартните танци.

Харизматичните млади таланти на КСТ „Бургас 1975“ Валерий Койчев и Мария Стоева заеха 5 място в латиноамериканските танци и 6 място в стандартните танци и многобой при деца до 9 години.