16 C
четвъртък, април 25, 2024

Кметът награди волейболистите в Царево

Кметът на община Царево Петко Арнаудов награди с часовници и грамоти 12-те състезатели от волейболен клуб „Странджанец“ -Царево, които спечелиха шампионската титла в Републиканското първенство по волейбол за момчета до 13 години. „В спорта няма малки и големи, а можещи и неможещи и вие го доказахте с победата, която си извоювахте вчера. Успехът ви показа, че нашата малка община има потенциал да бие и най-големите спортни клубове в страната“, с тези думи той се обърна към победителите. p1140251.JPGКметът изказа благодарност на всички, допринесли за успеха на момчетата, а треньора им Стефан Стефанов награди с телевизор. Арнаудов обеща, че ще внесе предложение на сесия на Общинския съвет и за друга по- специална награда за победителите.

Дарение на клуба направи и Георги Чолов, който в последните 20 дни помагаше на отбора с методически указания. Георги Чолов е родом от Царево, бил е състезател и треньор на Националния отбор по волейбол, с общо 18 шампионски титли в кариерата си. Той поздрави всички с големия успех и отправи топли думи към момчетата: „Титлата е една и тя е шампионска, равна е по значимост на всяка друга титла без значение дали е за юноши или за възрастни. Тя е още по-ценна, защото е извоювана от деца.“