16.5 C
четвъртък, април 25, 2024

Кобрата е новият европейски шампион!

Кобрата смачка Чисора! Българинът е новият европейски шампион!

Кубрат Пулев и съперникът му Дерек Чисора изиграха пълни 12 рунда на ожесточения двобой в Хамбург. В крайна сметка Кобрата победи с 2:1 съдийски гласа.

Първият рефер даде 116:112 удара в полза на Кубрат. Вторият обаче отсъди в полза на Чисора – 115:113. Но решението на третия съдия също бе в полза на Кобрата – 118:110 удара.

Секунди след началото на двубоя Кобрата пласира първи тежък удар с точен десен прав. Последва и дясно кроше.

Първият рунд приключи с хубав ляв прав на Пулев.
Във втората част българинът пласира няколко добри удара, а британецът нанесе добро дясно кроше.
Кубрат демонстрира добър арсенал от удари в третия рунд, а съперникът му леко забави темпото.
Той обаче започна с атака четвъртия рунд. Реферът направи няколко устни забележки на британеца, че влиза в клинч. След това Чисора пласира силно дясно кроше срещу Кобрата. Българинът обаче отвърна с яростна атака до края на ринга.
В началото на петия рунд видяхме дясно кроше за Дерек Чисора, последвано от няколко тежки удара от Кобрата.
В шестата част Пулев показа, че е ухапан при схватка с Чисора. Българинът пласира добър десен прав, а по-късно и две десни крошета.Седмият рунд стартира с нов бърз клинч между двамата съперници. Последва хубаво дясно кроше за Кобрата.
Началото на осмата част беше белязано от разправия на Чисора с рефера, който направи забележка за нечисти удари.
Деветия рунд Чисора започна доста активно и нанесе няколко тежки удара на българина.
Ролите на двамата боксьори сякаш се размениха в началото на десетия рунд, а в залата се чуха възгласи „Кобра, Кобра“ в подкрепа на българина.

Рунд номер 12 беше белязан от доминацията на българина. Пулев демонстрира по-добра кондиция и изглеждаше значително по-свеж от противника си.