16 C
събота, септември 21, 2024

Литекс победи Нефтохимик с 2:0

Литекс постигна труден успех с 2:0 при символичното си гостуване на Нефтохимик в Сливен, съобщава gol.bg. Победата не бе никак лесна, тъй като бургазлии изпуснаха няколко много добри положения.92a85b18bc0e854f3752594b67f95a52

Литекс започна по-активно, но постепенно Нефтохимик изравни играта и пропусна някои добри ситуации. В края на полувремето обаче „оранжевите“ излязоха напред чрез нелеп автогол на Лемперов.

През голяма част от второто полувреме по-активният отбор бе този на бургазлии, но те нямаха късмет в завършващата фаза, а и удариха греда. Физическите сили на Нафтата постепенно се изчерпаха и Литекс се възползва от това, вкарвайки втори гол в края чрез Джазула.

С победата Литекс ще запази лидерската си позиция в „А“ група с актив от 31 точки. Бургазлии остават на предпоследна позиция с 8 точки.