12.6 C
събота, април 27, 2024

„Локомотив“ Пловдив взе трите точки насред Бургас

„Локо“ Пловдив победи с 3:1 „Черноморец“ на стадион „Лазур“ в Бургас и с това поднесе една от изненадите на кръга в родното ни първенство. Две статични положения бяха необходими на гостите да решат мача. До края на първото полувреме „смърфовете“ поведоха с 2:0 с голове на Сингбо и Димитър Илиев в рамките на само 4 минути между 27 -та и 31-та минута. „Черноморец“ започна в атакуващ стил срещата и на няколко пъти имаше възможност да открие резултата чрез Мишел Платини.  През второто полувреме натиска на домакините доведе до трети гол в тяхната врата.chernomorec2.jpg Много силен мач направи вратарят нагостите Кирил Акалски, който на няколко пъти извади сигуран гол. Треньорът на пловдивчани Аян Садъков каза след мача, че е изненадан от благоприятния за неговия отбор резултат. Балъков заяви след края на срещата, че въпреки загубата е доволен от атакуващия стил на своя отбор, който се е запазил до последната минута на мача. Мениджърът на домакините добави, че двете статични положения са решили мача в полза на „Локо“, но това е фактор от играта, на който „Черноморец“ ще обръща повече внимание за в бъдеще.