14.3 C
четвъртък, април 25, 2024

Международни и родни успехи за Несебър Мото

Росен Тончев завърши 14-ти  на поредния кръг от Европейския шампионат по Супермото клас S- Open, провел се в италианския град Буска. Състезателят на „Несебър Мото“ с мотоциклет КТМ даде 11-то време на тренировките, но в най-важния момент по време на квалификацията имаше сериозен проблем с машината и не можа да направи цяла обиколка. Това го лиши от възможността да стартира в предните редици и трябваше да се задоволи като стартира от последната 31-ва позиция.  rosen_tonchev1_large.JPGВъпреки малшанса Тончев показа класа и спортен дух, и след отлично каране в двата манша се нареди на 14-то място. Това бе третото участие на Росен Тончев от изминалите 7 кръга на европейския шампионат и прибавените нови 14 точки го изкачиха на 20-то място в класирането, кръг преди края на шампионата.
Състезателят на „Несебър Мото“ и националния отбор ще участва тази неделя в най- престижното състезание за годината в света – Световна купа на нациите, което ще се проведе на писта „Долна Митрополия“ край Плевен. Седмица след това на 19 октомври е последният кръг от Европейския шампионат на писта Серес в Гърция.По същото време на писта „Горна Росица“ край Севлиево се проведе поредният кръг от националния шампионат по Мотокрос. При тежки условия водачът във временното класиране в клас Open B Камен Георгиев се представи блестящо и завоюва второто място и в двата манша. Без излишни рискове за Георгиев бе важно да вземе нужните точки, които му осигуряват комфортна преднина начело на класирането, само кръг преди края на шампионата. Ганчо Георгиев в клас 125  бе с  5-то време в първия манш, но във втория след падане не успя да завърши.