13.8 C
неделя, април 28, 2024

Нефтохимик изравни финалната серия след победа в Бургас

Нефтохимик изравни финалната серия след като победи  Дунав  Русе във втория мач  от финалните плейофи  със 75: 68.  Третата среща от серията е на 30 април  в Русе.

Със силната подкрепа на публиката у дома бургазлийки водеха почти през цялото време с изключение на втората част и победата им беше заслужена.  Момичетата на Петко Маринов бяха по-точни под коша и по-добри в защита.

След 10-тата минута домакините реализираха 8 точки срещу едва 2 за съперника си и двубоя завърши  с 20:15 точки.

Русенки на няколко пъти изравниха резултата, но не успяваха да го задържат и на почивката домакините водеха с 42-40.  Преднината на Нефтохимик макар и крехка се запази през цялата трета част. След първите пет минути от четвъртата част  разликата беше отново 2 точки – 67-65, но след четири поредни точки на домакините стана 6 точки. Бургазлийки успяха да запазят преднината си до края за финалното 75:68.

Много силен мач за естонката Вийве Кай Ребане от Нефтохимик, която отбеляза 23 точки и 13 борби. 17 точки добави Ашли Гейл, а с 15 точки завърши Олга Дубровина.

За русенки Кристина Сантяго завърши с дабъл дабъл от 17 точки и 12 борби. 13 вкара Аманда Джонсън.

Третата среща от серията е на 30 април в зала „Дунав” в Русе.