17.6 C
неделя, април 28, 2024

Нефтохимик на финал след убедителна победа в Бургас

Нефтохимик  се класира на финал в първенството на Националната баскетболна лига при жените, след като се наложи при домакинството си на Хасково  с 81:69. След  2 на 2 победи момичетата на Петко Маринов спечелиха двубоя пред родна публика с преднина от 12 точки.

Бургазлийки  контролираха играта през цялата първа част и до почивката вече имаха аванс от 10 точки-52:42. Въпреки финалните опити и натиск от страна на гостите те  не успяха да стопят преднината на Нефтохимик и третата част завърши с  65:55

Центърът на Хасково Анита Тейлане беше най-точна в мача – 29 точки,, а Амра Мехмедич и Алма Ковачева добавиха съответно по 17 и 15 точки.

При бургазлийки най-резултатна беше Ашли Гейл  и приключи с „дабъл-дабъл” – 22 точки и 15 борби, 22 точки за бургазлийки отбеляза  Олга Дубровина, а с 16 Мария Желязкова.

Момичетата на Петко Маринов отиват със самочувствие срещу Дунав Русе за титлата.

Първите два мача от финалната серия са в петък и в събота в Бургас.