9.3 C
вторник, май 14, 2024

Нефтохимик продължава без загуба след дербито с Дунав

Нефтохимик  продължава с победната си серия в женската Национална баскетболна лига след като надигра шампионките от Дунав Русе с 91: 76 точки. Първата четвърт момичетата на Георги Божков играха по-мотивирано и отбелязаха преднина от четири точки.  Бургазлийки обаче постепенно наваксаха изоставането си и по-добрата им игра доведе в края на полувремето до 8 точки преднина- 46: 38.

След почивката момичетата на Петко Маринов започнаха да вдигат разликата от първото полувреме и  след третата част бургазлийки вече водеха с 17 точки.В последните 10 минути баскетболистките на Дунав Русе успяха да стопят разликата до 11 точки, но в крайна сметка победата бе за бургаския тим.

Треньорът на Дунав  коментира, че Нефтохим са направили много силен мач, но не всичко в шампионата е решено.

Олга Дубровина беше най-резултатна при Нефтохимик с 24 точки, 7 асистенции и 6 борби, а Тани Робинсън завърши с 19 точки. За Дунав Русе Аманда Джонсън се отчете с 20 точки и 8 борби.