20.4 C
петък, април 26, 2024

Николов връчи купата на България на „Левски”, бургазлийки останаха трети /снимки/

Женският волейболен отбор на Левски спечели купата на България за 27-ми път. На големия финал в бургаската спортна зала Младост, сините победиха с 3:1 миналогодишния носител на трофея Марица Пд. Купата на България беше връчена на Левски от кмета на Бургас Димитър Николов. Волейболистките на „Бургас 2007“ останаха трети.lesvki kupa bulgaria 2 „Сините” взеха по категоричен начин първия гейм, като оставиха Марица на 9 точки. Във втория момичета на „Марица“ се върнаха в мача и успяха да изравнят. Третият гейм беше най-оспорван , но Левски го взе с 25:23 . Софиянки затвориха мача в четвъртия гейм на 17 точки. lesvki kupa bulgaria 3Топ реализатор на срещата за сините стана Ваня Върбанова с 17 точки. Нася Димитрова и Мирослава Паскова добавиха по 16, колкото отбеляза и най-резултатната в тима на Марица Ради Тенева.lesvki kupa bulgaria 4