16.5 C
четвъртък, април 25, 2024

Номер 1 в света Надал спря Григор в Пекин

Григор Димитров игра много добре, но това се оказа недостатъчно за втора победа срещу Рафаел Надал.

Водачът в световната ранглиста спечели 6:3, 4:6, 6:1 и се класира за финала на откритото на Китай.

Испанецът взе първия сет с пробив, а във втория най-добрият български тенисист се спаси от изоставане 0:3 и използва колебанието в играта на съперника си, за да изравни.

В третата част Надал с много късмет поведе с два пробива за 3:0 и усилията на Григор да се върне в мача се оказаха недостатъчни.

Преди година в китайската столица Димитров за първи път победи Надал и стигна финал, където загуби от Анди Мъри (Шот).

Много голяма е вероятността Григор и Рафаел да играят един срещу друг и на четвъртфинал на турнира от серията „Мастърс 1000“ в Шанхай следващата седмица. Димитров започва във втори кръг срещу Райън Харисън (САЩ) или представителя на домакините от Китай Цзе Чжан.

източник: 24 часа