14.3 C
неделя, май 19, 2024

Община Несебър надигра общинарите от Бургас с 5:1

Община Несебър победи със смазващо превъзходство от 5:1 гола общираните от Бургас в мач за престиж в съботния ден. С приятелския двубой официално се откри шестият полуфинален зонален кръг от  Каменица ФЕНкупа’09 на стадион „Черноморец“ в Бургас. Срещата между двете общини беше неуспешен опит за реванш от страна на община Бургас, след като миналата година тимът им загуби с 2:1.kamenitza-fancup09-photo4.JPG Треньор на видимо по-добрия отбор на тревата е Янаки Стоянов – зам. кмет „Общински ред, спорт и младежки дейности“ в община Несебър. Капитан на победителите, облечени в бели екипи, е Георги Манолов, зам. кмет по „Управление и проекти по еврофондове“. В първото полувреме гол във врата на Бургас вкара Атанас Драмчев и отборът му  поведе, а във второ полувреме тимът на община Несебър разби надеждите за реванш с недостижимия резултат от 5:1. Във вратата на противника се „разписаха“: Атанас Драмчев, Димитър Токмакчиев и Димитър Панев. За добрата игра на отбора на Несебър допресесоха още Паскал Апостолов, Неджметин Салим и вратарят Илиян Тальоков. Шестият полуфинален кръг от турнира по футбол за фенове Каменица ФЕНкупа’09 беше открит от д-р Лорис Мануелян, зам. кмет на община Бургас. На събитието бяха наградени и изтъкнати личности с почетно отличие за принос в националния  спорт. Сред тях бяха  Иван Гинов  – двукратен световен вицешампион и двукратен европейски шампион по борба, и Златко Янков, национален състезател по футбол от Пеневата чета, едно от златните момчета от САЩ`94.kamenitza-fancup09-photo1.JPG