16 C
четвъртък, април 25, 2024

Отборът на Царево с реални шансове за медали

Момчетата от волейболен клуб „Царево“ победиха отбора на ЦСКА  в двубой от Републиканското първенство по волейбол за момчета до 13 години, което се откри днес, 16 април, в спортната зала на на „Лукойл Нефтохим“ в Бургас. Те победиха софийския отбор с 2:0 и взеха общо 20 точки от двата гейма и сега имат реални шансове да се класират за финала на първенството в събота и неделя. Момчетата са в група „А“ заедно с отборите „Родопа“ – Смолян, „Пирин“-Разлог, Омуртаг, ЦСКА и Исперих. Следобяд момчетата ще играят срещу отбора на „Родопа“ Смолян. Класиралите се на І и ІІ място в групата стават финалисти. Стефан Стефан, който тренира момчетата вече 2 години, сподели, че те имат потенциал и реални шансове за медали. p11400211.jpgНа окръжното първенство в Царево на 23 и 24 февруари царевският детски волейболен отбор победи убедително отборите на реномираните клубове „Лукойл“ -Бургас и „Кълвача“ -Казанлък. От две седмици момчетата тренират и под ръководството на Георги Чолов, който е родом от Царево и е бил състезател и треньор на „Левски“ – София и на Националния отбор по волейбол.