13.1 C
понеделник, май 6, 2024

Поморийските „акули” взеха класически реванш срещу „Дунав”

Младите футболисти на „Черноморец – Поморие“ обраха овациите за класическата си победа с 3:0 над гостуващия „Дунав“ на 1/16-финалите от турнира за купата на България „Форд Мото Пфое“. Възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев зарадваха привържениците си както с резултата, така и с многото достойнства в играта, която показаха.Домакините имаха превъзходство във всички компоненти и взеха категоричен реванш за скорошната си загуба от същия съперник с 0:2 в Русе в мач за първенство.imgp7814.JPG Бранимир Костадинов наниза първите два гола за победителите. В 10-ата минута той се възползва от асистенция на игралия много активно по десния фланг Венелин Филипов, а в 45-ата минута наказа неразбирателство в тила на „Дунав“. След почивката Костадинов се размина на няколко пъти с реализиране на хеттрик. Вместо него мрежата за трети път порази Любомир Божинов четвърт час преди края.„Черноморец – Поморие“ вече е в очакване на жребия за 1/8-финалите от турнира за купата на България.