11 C
понеделник, май 6, 2024

Португалия е новият eвропейски шампион

Благодарение на гол на резервата Едер в 109-атата минута Португалия спечели за първи път в историята си Европейското първенство по футбол.

Звездата на отбора Кристиано Роналдо напусна терена в 23-атата минута заради тежка контузия, но след 90-ата минута излезе, за да подкрепя своите съотборници по време на продълженията.

Статистиката не беше на страната на португалците. До днес те имаха само 5 успеха в общо 24 мача срещу „петлите”.  Нещо повече – последните 10 срещи неизбежно завършиха с френски успехи, а „петлите“ нямат загубен финал на Европейско първенство…до днес.

Любопитен факт е, че победителите на трите последни европейски първенства не са допускали голове във финала (2012 Испания – Италия 4:0, 2008 Испания – Германия 1:0, 2004 Гърция – Португалия 1:0), но дали традицията ще бъде нарушена, предстои да разберем./Нова ТВ/