13.8 C
петък, май 3, 2024

Първа загуба на „Черноморец-Бургас”

„Черноморец-Бургас“ прекъсна серията си от 18 мача без загуба. В последния кръг от есенния полусезон „акулите“ отстъпиха с 0:2 при визитата си в Пловдив на местния „Локомотив“. Решаващ за изхода се оказа фактът, че 50 минути гостите играха с човек по-малко. Голям мач изнесе и вратарят на домакините Флориан Лучини, а и късметът обърна гръб на „акулите“ в сблъсъка под тепетата.Само за две минути, между 38-мата и 40-ата, Адриан Фернандес получи два жълти картона и беше отстранен. Вторият жълт картон, който му показа главният съдия Стефан Спасов, беше доста пресилен и предизвика гневни реакции на аржентинеца с италиански паспорт.Именно пред Фернандес се откри първата голова възможност в двубоя. Той обаче стреля неточно по диагонала в наказателното поле, а имаше опция и за пас към непокрития Мартин Тошев. В средата на първото полувреме уругваецът Николас Раймонди се възползва от колективна грешка в бургаската защита и откри резултата. В 32-рата минута Лучини спаси удар с глава на Муса Койта, а секунди по-късно шут на капитана Траян Дянков беше отбит пред голлинията. Въпреки че бяха в намален състав, черноморци продължиха са атакуват масирано и след почивката. Лучини по чудо отрази нов удар с глава на Койта в 55-ата минута. Минути по-късно вратарят отчая с намесата си и Марсио Нуно. При една от редките контраатаки на „Локо“ в 68-мата минута капитанът Здравко Лазаров пусна отличен пак към Карвальо, който удвои отблизо. До края „акулите“ не спряха да търсят поне почетен гол, но усилията им не се увенчаха с успех. „Аз мисля, че мога да бъда доволен от играта на „Черноморец“. Срещу отбор като „Локомотив“ Пловдив с 10 човека трудно може да се постигне повече. Имахме възможности, но техният вратар спаси и двете ситуации. „Локомотив“ Пловдив не ни надигра, а ни надхитри и им честитя победата“, коментира старши треньорът на „акулите“ Красимир Балъков след загубата в Пловдив с 0:2.  „Доволен съм от играта, но не и от резултата. Нямахме късмет. Момчетата се бориха до последно и аз съм доволен от това, което показаха. Просто нямахме шанс пред гола. Лазаров е много опитен и качествен футболист и той реши мача. Със своята хитрост успя да изкара червен картон Адриан Фернандес“, добави наставникът на Черноморец. „Падането на Лазаров бе доста артистично и това бе достатъчно. Реакцията на Фернандес не беше добра. След мача той искаше лично да се извини на съдията. В такъв важен мач за нас емоциите при него бяха повече. Решението му да се извини на съдията бе правилно. Не е хубаво, когато има загуби. Не искахме да паднем. Дойдохме с единствената надежда да победим, но съперникът ни надхитри и стигна до трите точки, Мисля, че „Черноморец“ е един много сериозен отбор, който ще респектира всички други. Целта пред нас е да гледаме напред, а пред нас са „Левски“ и „Литекс“ и ако ни се удаде възможност, ще се опитаме да ги изпреварим“, каза още Красимир Балъков.bala1.jpg