14.3 C
сряда, май 8, 2024

Първа пролетна победа на „Черноморец-Бургас”

„Черноморец-Бургас“ прекъсна негативната си серия и се поздрави с първа пролетна победа над „Локомотив“ /Мз/. При това успехът дойде по най-убедителния начин – с класически резултат 3:0 след преобразена и въодушевена игра! „Акулите“ изиграха домакинството си от 20-ия кръг на „А“ група в Сливен,  тъй като на „Лазур“ текат реконструкции и стадионът ще отвори врати за мача с „Левски“ на 3 април.imgp8608.JPGВъзпитаниците на мениджъра Красимир Балъков доминираха срещу съперника от Мездра почти през всичките 90 минути. Победата им можеше да бъде още по-изразителна, ако не бяха множеството пропуски. Все пак тимът се оттегли на почивка с надежден аванс от два гола. Вкара ги Ектор Гонзалес от статични положения. В 17-ата минута венецуелецът с италиански паспорт реализира дузпа, отсъдена от рефера Атанас Димитров за нарушение срещу капитана Пламен Крумов. След 5 минути Крумов беше съборен и Гонзалес порази мрежата от пряк свободен удар. През второто полувреме черноморци понамалиха оборотите. Право да изпълнява дузпа получи и „Локомотив“. Вратарят Паскал Борел обаче отрази по блестящ начин силния шут от бялата точка на Страти Илиев. Минута преди края Крумов проби великолепно и комбинира с Карбони, който върна към Педриня и резервата оформи крайния резултат 3:0.В следващия, 21-ви, кръг от първенството на „А“ група „Черноморец-Бургас“ гостува на „Пирин“ /Блгр/ на 29 март /понеделник/. imgp8582.JPG