14.9 C
четвъртък, април 25, 2024

Росен Тончев спечели първата купа “Grand Prix Sunny Beach”

Пилотът на „Несебър мото“ Росен Тончев спечели първата купа „Grand Prix Sunny Beach“ в клас Супермото S Open с преднина от 50 точки. Състезанието се проведе по специално трасе в центъра на Слънчев бряг, по случай 50- годишния юбилей на курортния комплекс. Месинговата статуетка беше връчена от изпълнителния директор на дружеството Малина Стратиева. Второ място в същия кръг завоюва известният мотоциклетист Калин Кулев с 44 точки. Трети стана Александър Ленев с 38 точки. nagrajdavane-large.JPGВ клас Супермото S1 победител стана Александър Георгиев, второто място спечели Ангел Караньотов, а трети е Тодор Тотев. В клас Супермото Junior 65сс първото място спечели Харли Горов, второ място Веселин Иванов, а трето Веселин Матеев.В клас Супермото Junior 85сс победител е Георги Гочев, втори е Цонко Пеев, а трети Станимир Илиев. На пистата в Слънчев бряг се състезаваха и атрактивните АTV- та. Първо място спечели Николен Кушев, второ място Никола Русев, а трето Цанко Цанков. 42- ма мотоциклетни пилоти участваха в състезанието за първата купа „Grand Prix Sunny Beach“.Състезанието се превърна в истинско зрелище за гостите на курортния комплекс. „Туристите са доволни и се надявам това първо състезание в Слънчев бряг да стане традиционно и след 50 години да продължи да се провежда“, каза изпълнителният директор Малина Стратиева. Трасето беше с дължина 1100 м, от които 70% асфалт и 30% off- road. За обезопасяването му бяха използвани над 1 км твърди заграждения, 800 специално изработени чувала с бали слама и над 2 000 предпазни гуми. Три линейки с екипи и един противопожарен автомобил обезпечаваха мотоциклетното състезание. „Организацията беше трудна, но се справихме, няма инциденти, което е най важното“, каза председателят на „Несебър мото“ Атанас Терзиев. Два часа по- късно трасето беше разчистено.Организатори на първото състезание в градска среда са „Несебър мото“ и Българската федерация по мотоциклетизъм.