11 C
събота, май 4, 2024

Силвия Дънекова от „Европул Бургас” стана шампион на България на 10 000 метра бягане

Силвия Дънекова от лекоатлетически клуб „Европул Бургас” спечели шампионската титла на България от държавния шампионат в Русе в дисциплината 10 000 бягане.

На пистата Силвия остави зад себе си всичките си съпернички с отличен резултат.team 2015

В „Европул Бургас” имаха и други поводи за радост. На международния турнир „Дружба” отново в Русе Павлина Стоянова спечели златен медал в стартовете на 400 м. бягане, а с постигнатия резултат покри норматив за участие в предстоящата Балканиада в Румъния.

Йоана Томова се класира на второ място във високия скок и донесе сребърен медал в клубната витрина.

В състезанието запомнящо представяне постигна и Никол Андонова. 15 год. атлетка се класира на 4 място в бягането на 100 и 400 м.

Мария Димитрова също показа много добър резултат на 5000 м.