14.3 C
неделя, май 5, 2024

СК„Самурай” взеха пет титли при пет участника

Бойците на СК“Самурай“ затвърдиха позицията си на водещ клуб в бойните изкуства у нас. На провелото се в Шумен, републиканско първенство по кик-бокс в стил лоу кик, от бургаския спортен клуб взеха участие петима състезатели, като всеки един от тях стана шампион в своята категория. При юношите младша възраст Ннажи Мохамед се окичи със златото в категория до 54 килограма. samurai2.jpgВ категория до 63,5 килограма Стоян Копривленски триумфира с титлата. При жените световната шампионка по муай-тай Златка Димитрова(52 кг), се справи с конкуренцията и заслужено грабна златния медал. При мъжете бойците на „Самурай“ също бяха безапелационни, като Николай Атанасов надви съперниците в категория до 71 килограма. На финала той победи представител на „Скорпион“ Плeвен. При 81 килограмовите Йордан Янков „Руснака“ се наложи над опонент от „Джет“ Варна и така той допълни златната колекция на бургазлии. „Не само спечелихме титли, видя се че всички от нашия отбор са подготвени отлично и се нагаждат според играта на противника“, коментира приятелят на bssport.bg, Николай Атанасов. Това е трета републиканска титла за Николай през тази година. Преди това той стана шампион по муай-тай и карате по правилата шинкен-шобо. За подготовката на бургазлии се грижи опитният Димитър Топалов. „Доволен съм от представянето на нашите състезатели и при жените и мъжете и при юношите. Самите резултати говорят сами по себе си за нивото в клуб „Самурай“. Тактически изиграхме срещите много добре. Доволен съм от огранизацията“, сподели мениждърът на клуб „Самурай“, Николай Рачев. От 23- ти до 29- ти април в Анталия ще се проведе европейско първенство по правилата на К1. Там участие ще вземе Николай Атанасов. На 23ти април Йордан Янков продължава своето участие в турнира „Татнефт“. „Руснака“ ще се бие на ¼ финал. Бойците на „Самурай“ ще излязат и на държавното първенство по К1 през юни месец.