9.9 C
събота, април 20, 2024

Созопол подчини Ботев Гълъбово с 3:2 в Поморие

Созопол записа пета поредна победа в петата си контрола от зимната подготовка. На отлично подготвения изкуствен терен в Поморие възпитаниците на старши треньора Румен Димов подчиниха Ботев Гълъбово с 3:2. „Небесносините” поведоха с 3:0, но след поредица от смени допуснаха съперникът да върне два гола.

Новото попълнение Мартин Сечков откри още в 7-мата минута с глава след заучено положение от корнер. Точно толкова минути след почивката Станимир Баев удвои от дузпа, отсъдена за спъване на Мехмедали Мехмедали. Деян Христов даде класическа преднина на тима си в 63-ата минута след самостоятелна акция. Попаденията за гълъбовци паднаха в последните пет минути.

От 11 февруари Созопол влиза на лагер в Поморие, съчетан с участие в турнир за купата на едноименния град заедно с отборите на домикините, Несебър и Карнобат