20.4 C
понеделник, май 6, 2024

Срещата „Поморие” – „Созопол” завърши без победител

Вчера се състоя отложеното морско дерби между Созопол и Поморие в 12-тия кръг на “Б” група. Срещата на едноименните отбори завърши без да бъде излъчен победител.

Двата състава разчитаха на сигурната игра и рядко се впускаха в рисковани атаки. През първото полувреме превъзходство показаха момчетата от ОФК „Поморие”, а през второто – домакините от „Созопол”.

Най-чистото положение за гол в мача възникна още в 8-та секунда, когато Славчо Шоколаров от ОФК “Поморие” разтресе напречната греда. В 24-та минута пък Диян Хаджиев опита да отбележи за Созопол, но ударът му бе избит от Антон Иванов. Почти двадесет минути преди края на мача вратарят на гостите Янко Георгиев успя да отрази силен далечен удар на Емануил Манев и финалният резултат остана 0:0.

С 32 точки ОФК “Поморие” остава лидер в класирането, а следващата среща ще бъде на 08.11.2015 г. /неделя/ от 14.30 часа на стадион Поморие с отбора на ПФК “Ботев” Гълъбово .