19.3 C
понеделник, юни 17, 2024

СФК „Свети Никола“ стана новия член на А ОФГ

Отборът на СФК „Свети Никола“ е новият пълноправен член на А областна футболна група. Футболистите на „Свети Никола“ водени от наставника Павлин Ковачев направиха невероятен дебютен сезон в Б ОФГ. Бургазлии завършиха зимния полусезон непобедени, записвайки 9 поредни победи. Последваха нови успехи през пролетта и само една допусната загуба. Така отборът си осигури правото да играе на бараж за влизане в следващия ешалон. На него СФК „Свети Никола“ се изправи срещу „Бяла Река“ Тополица. Мачът бе спечелен от тимът, воден от Павлин Ковачев по възможно най-безапелационния начин. През първото полувреме, бургазлии си осигуриха комфортната преднина от 4:0, с попадения през 21-ата, 37-ата, 41-та и 45-та минута. Превъзходството на СФК „Свети Никола“ над съперника бе тотално. През втората част от СФК „Свети Никола“ намалиха оборотите, а гол в самия край на мача оформи крайното 5:0. Голмайстори в срещата станаха Станислав Димитров, Янко Яръмов с хеттрик и Атанас Радев.
„Това беше наградата за положеният труд, който всички в отбора положихме“, сподели след края на мача, треньорът на бургазлии Павлин Ковачев. Той допълни, че успехът е дошъл не без помоща и на другия наставник Тодор Радев и спонсорите от Ден Ден 2007 с управител Станко Калинчев.
състав:  №1 Калоян Пламенов Кръстев №2 Тодор Ранков Димов №3 Любен Руменов Момчев №4