12.6 C
неделя, април 28, 2024

Франция прегази Германия с 4:1/СНИМКИ/

Франция грабна европейската титла при юношите до 17 години след убедителна победа над Германия в Бургас. Мачът събра близо 15 000 души. Петлите откриха резултата в последната минута на първото полувреме, след центриране на Одсон Едуард. Във втората половина на мача, последваха още три гола във вратата на Бундестима. Грешка на Лука Зидан донесе и единствения точен удар за Германия, което оформи крайния резултата от 4:1.

Сред официалните гости на финала бяха: президентът на УЕФА Мишел Платини, министърът на спорта Красен Кралев, кметът на Бургас Димитър Николов, областният управител Вълчо Чолаков, кметът на Поморие Иван Алексиев.

Шефът на футболния съюз Борислав Михайлов също беше на стадиона. При обявяване на името му обаче, публиката го освирка. Радушно бе посрещнат Стилиян Петров, който също беше във вип ложата.

,,

Мачаът гледаха и: националният селекционер Ивайло Петев, Йордан Лечков, спортни общественици, политици и бизнесмени. Звездата на френския футбол Зинедин Зидан не дойде да гледа сина си. Платини връчи купата на победителите. Тимът на Франция спечели общо пет мача в Европейското първенство за юноши 2015, което България домакинства. Финалът отчете рекорден брой продадени билети.