13.8 C
неделя, май 5, 2024

Фурор на несебърските гладиатори

В първото си участие в републиканското първенство, организирано от Българската федерация по ММА , отборът на спортен клуб „Уориърс“-Свети Влас завоюва 2 златни, 3 сребърни и 1 бронозово отличие и зае призовото второ място в отборното класиране. На републиканското първенство по смесени бойни изкуства /ММА/ в Хасково участваха 109 състезатели от 30 клуба в страната,а представянето на несебърските гладиатори предизвика фурор. В категория до 60 кг със златен медал бе отличен Йоан Стоянов, а Бинко Валентинов стана сребърен медалист.До 70 кг контузия попречи на Георги Киров да се яви на финала, и макар и непобеден,той трябваше да се задоволи с бронза. dscn2209.jpgДо 65 кг Мартин Господинов заслужи сребърното отличие. Същото отличие получи и Павел Атанасов /треньор Даниел Енчев/ в категория над 74 кг,а златният медал стана притежание на Тодор Тошев. Без отличие се завърна Иван Мартинов,който показа мъжество в двубоите,но малшанса го лиши от присъствие на почетната стълбичка.Участието на „воините“ в републиканското първенство е дебют за състезателите от СК „Уориърс“, но в отборното класиране те заеха призовото второ място,изпреварвайки отборите на областни центрове с традиции в този спорт. Успехът за това класиране на съвременните несебърски гладиатори се дължи на двамата треньори Григор Мишев и Даниел Енчев и на президента на клуба Щерион Джамбазов.Те поискаха да изкажат специална благодарност към ръководството на Община Несебър за ангажираността към клуба,към която проявяват лична съпричастност председателят на Общинския съвет Благой Филипов и общинският съветник Димитър Транов.

снимки и текст: Максим Момчилов