12.1 C
четвъртък, април 18, 2024

Черноморец Бургас постигна убедителна победа като гост на Марек

Футболистите на Димитър Димитров направиха важна крачка към класиране в първата шестица на първенството, след като се наложиха с безапелационното 4:1 над домакините от Дупница. Домакините първи стигнаха до гол, но само за 17 минути до края на полувремето „акулите обърнаха резултата до 3:1 в своя полза. След почивката.Черноморец отново диктуваше събитията на терена и се стигна до 55 минута, когато след центриране на Любенов, защитник на домакините си отбеляза автогол. Веднага след това пропуски направиха Любенов и Марсио, като резултатът при по-голяма точност от тяхна страна, можеше да набъбне застрашително.pic049081.jpgНе трябва да се пропуска и факта, че след 60-та минута „Черноморец рязко намали оборотите и даде възможност на домакините да стигнат до няколко опасности пред вратата на Стоянов.След мача наставникът на Черноморец Димитър Димитров заяви: Доказахме, че играем честно във всеки мач и победихме заслужено. Зная, че при наша загуба, щяхме да бъдем обвинени в какво ли не, но се радвам, че футболистите са си взели бележка след последния ни мач с Черно море и днес се представиха на добро ниво.Имам и забележки, но ще ги кажа на футболистите на разбора и след като изгледам видеозаписа от мача. За отбора на Марек мога само да кажа, че това е отбор с традиции и незаслужава участта да играе в „Б“ група, но така е във футбола и затова той е най-интересната игра.Съставът на Черноморец Бургас: Стоянов, Дянков, Николов, Кръстев, Фиданин, Марсио, Караканов, Дяков /46 Любенов/, Трайков / 78 – Цанков/, Ремзи, Божилов /68 Чепилов/,Голмайстори: 1:0 Паргов – 26 мин, 1:1 Караканов 29-мин, 1:2 Божилов 32 мин,1:3 Божилов 44 мин, 1:4 Любенов 55 мин.