14.3 C
събота, май 4, 2024

Черноморец-Бургас се наложи над Етър в динамична контрола

Бургаският тим записа победа с 3:2 над търновския „Етър”. Предпоследната контрола на „акулите” се игра на изкуствения терен в Поморие и се отличи с доста динамика.

Още до 15 минута вече имаше 4 отбелязани попадения. Гостите откриха във втората минута чрез Юсуф Идриси, след грешка в отбраната на „акулите”. Само 5 минути по-късно Венцислав Христов изравни, след добавка при изпълнение на пряк свободен удар. Няколко минути по-късно отново Христов беше в основата на втория гол за домакините, след като проби по десния фланг, центрира остро и за Асис остана само да чукне топката в мрежата на Цанков. В 15-та минута резултатът беше отново изравнен. Голмайстор за гостите отново бе Идриси.

През втората част черноморци имаха няколко добри възможности пред противниковата врата, но липсата на концентрация в завършващата фаза им попречи. Все пак 5 минути преди края на двубоя момчетата на Димитър Димитров стигнаха до крайния успех. Крум Стоянов проби по левия фланг и беше фаулиран в наказателното поле, след което съдията посочи бялата точка. Преслав Йорданов беше точен и оформи крайното 3:2.

Състав на „Черноморец-Бургас”: Колев /Георгиев/, Дянков /Димов/, Терзиев /Николов/, Фопоре /Стоянов/, Филипов, Цонков /Рамос/, Шаешуе /Балджийски/, Асис, Христов /Кишишев/, Стояновски /Йорданов/, Боли /Паланков/.