16.1 C
вторник, май 7, 2024

Черноморец взе точка от Берое в Стара Загора

Отборите на Берое и Черноморец Бургас завършиха наравно 1-1 в Стара Загора в среща от 13-ия кръг на А група.

Гостите откриха резултата още в осмата минута, след като Петър Атанасов центрира към Крум Стоянов, който отправи прехвърлящ удар и преодоля Иван Караджов. В 40-ата Атанасов се озова сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.

В 54-ата минута Пламен Крумов центрира от корнер и Борислав Стойчев засече топката с глава за 1-1. В 80-ата Елио Мартинс стреля много опасно от дъгата на пеналта, но Ник Дашев изби в ъглов удар. В последните десет минути момчетата на Петър Хубчев натиснаха “акулите”, но изстрели на Джоман и Стойчев излязоха в аут.

След това реми Берое е на осмо място с 16 точки, а Черноморец заема 11-а позиция с 12 пункта.