11 C
вторник, май 7, 2024

Черноморец отстъпи на Локо Сф във втората си контрола

Отборът на „Черноморец-Бургас“ загуби като гост втората си контрола срещу един от българските представители в Лига Европа „Локомотив“ София с 2:0. „Акулите“ играха с два различни състава по едно полувреме, като възможност за изява получиха всички играчи, включително и тези, дошли на проби.

130995041292251.jpgПървото полувреме премина равностойно с лек превес на бургазлии, които имаха няколко възможности за откриване на резултата. Пропуски направиха Цветомир Цонков, Георги Андонов и Ибрахим Ака.

През втората част домакините взеха инициативата в мача и отбелязаха два гола, които им донесоха победата. Точни бяха бившият футболист на „Черноморец-Поморие“ Любомир Божинов в 56-та минута и Мирза Мешич в 86-та.

Следващата контрола на „акулите“ е на 9 юли /събота/, когато техен съперник ще бъде отборът на „Септември“ Симитли. Срещата ще се играе на стадиона в Ракитово.