9.3 C
петък, май 3, 2024

„Черноморец“ победи „Левски“ с 1:0

В седмия кръг от първенството на „А“ група „Черноморец – Бургас“ продължи отличното си представяне с победа над шампионите. С хитра и мъдра тактика „акулите“ подчиниха „Левски“ с 1:0 в Ловеч, където „сините“ изтърпяваха наказание с лишаване от домакинство. С 19 точки от 6 победи и едно реми, Черноморци си поделят първото място с „ЦСКА“ и само по-лошата голова разлика не им отрежда върха в класирането. В началото на късния неделен мач в Ловеч, „Левски“ наложи измамен териториален превес, който се харесваше на тактиката на „Черноморец“ да изчаква своя шанс на контраатаки. Показателно беше, че първият точен удар в очертанията на вратите беше на Венецуелския халф на „Черноморец“ – Ектор Гонзалес,  от фаул в 17-та минута. Първата част завърши при нулево равенство, а след почивката символичните гости се активизираха. В 50-та минута Гонзалес проби и центрира за Фернандес, чиито удар с мъка бе избит от вратаря на Левски  – Цветан Димитров в корнер. Само две минути по-късно Черноморци нокаутираха шампионите. След заучено положение от пряк свободен удар, Гонзалес сложи топката на главата на капитана Траян Дянков, който изведе своя тим напред в резултата с прехвърлящ удар. Само за пет минути след гола, иначе добре ръководилия мача главен съдия Александър Костадинов от София, показа 4 жълти картона на футболисти на „Черноморец“. В минутите до края „Левски“ упражни хаотичен натиск, а бургазлии разчитаха на опасни контраатаки. Ще се запомни невероятното спасяване на вратаря на „акулите“ Паскал Борел в 90-та минута, когато той отрази удар на Георги Христов от непосредствена близост. „Акули, юнаци“, ехтеше след края на мача, агитката на „Черноморец“, която наброяваше стотина души на стадиона в Ловеч. В следващия осми кръг на „А“ група, четата на мениджъра Красимир Балъков приема „Монтана“ на стадион „Лазур“ на трети Октомври.Балъков изрази задоволство от мъдрата тактика:„ Спечелихме много важна победа за самочувствието на отбора. Първото полувреме играхме по-прибрано, защото знаехме, че „Левски“ ще иска рано да отбележи гол. След почивката нашата тактика се увенча с победно попадение от стандартна ситуация. Съдията свири добре, но след гола накъса играта и вдигна много картони, а мача си беше коректен.Левски рано или късно ще излезе от кризата, но се радвам, че това не се случи в мача срещу нас“. Сподели непосредствено след мача мениджърът на „Черноморец – Бургас“ Красимир Балъков. Фреди Бобич: Дойдохме тук за победа. Много съм доволен от постигнатото. Играхме дисциплинирано и тактически добре. Използвахме много добре шансовете, които имахме и по конкретно статичното положение, от което падна и победният гол. Определено дойдохме тук за победа.Знаехме за проблемите в „Левски“ и все пак това е отбор с голяма история и традиции, но ние играем мач за мач. Много сме щастливи, че работата в отбора функционира и резултатите са налице“, коментира непосредствено след двубоя изпълнителният директор на „Черноморец – Бургас“ – Фреди Бобич.230909-snimka-a-grupa.JPG