13.1 C
понеделник, май 6, 2024

Черноморец победи с 2:0 Ботев Пловдив

„Черноморец-Бургас“ победи с 2:0 гостуващия „Ботев“ /Пд/, който започна със 7 италианци в титулярния си състав за мача от 10-ия кръг на „А“ група. „Акулите“ разшифроваха чуждестранния код на пловдивчани само за едно полувреме. И двата гола за успеха паднаха до почивката. В тези 45 минути домакините имаха тотално превъзходство и можеха да се сдобият с още по-голям аванс.В 5-ата минута Костадин Дяков окуражи публиката с впечатляващ 50-метров рейд и загатна, че се намира в отли чна форма. Шест минути по-късно капитанът Траян Дянков беше повален в наказателното поле и главният съдия Ангел Ангелов отсъди дузпа. Ектор Гонзалес не сгреши от бялата точка – 1:0! Последваха два шута на Дяков в ръцете на вратаря, а в две ситуации Мартин Тошеб беше на косъм от удвояване на резултата. Дяков все пак увенча отличната си игра с ефектно попадение. В 34-ата минута той се разписа с изненадваща парабола от 30-ина метра. Малко по-късно воле на Чиликов беше отразено като по чудо от Бриньоли. През второто полувреме „акулите“ снижиха оборотите и преотстъпиха инициативата на съперника. Четвърт час след подновяването на играта Алберто Ребека уцели напречната греда, а в 75-ата минута удар на Морини от упор беше блокиран в сетния миг. Черноморци отвърнаха с опасен удар с глава на резервата Дуду, появил се в игра с предпазна маска на лицето заради проблеми с носа. Шест минути преди края най-добрият на терена Дяков проби и шутира мощно, ала Бриньоли го опроверга с отличната си намеса. „Много съм доволен от играта ни през първото полувреме. Най-важното е че постигнахме победата в този мач. Отборът на Ботев ни затрудни и трябва да ги поздравя за играта и желанието, което показаха. Смятам, че ако решат проблемите си, което им пожелавам, през следващия сезон те ще бъдат един от силните отбори в първенството – заяви Балъков след мача. „През второто полувреме отборът на Ботев показа качества си. Играха със самочувствие, типично в италиански стил. Подценяване от наша страна не е имало, може би обаче някои от футболистите на моменти  не даваха 100 процента от себе си. През първото полувреме бях изключително доволен от начина ни на игра. През второто обаче ние дадохме инициативата на гостите. Мога да разделя мача на две – първото полувреме изцяло за нас, второто за „Ботев“. Такива неща не могат да се повтарят, ще говоря с играчите ми след мача.За щастие контузията на Мартин Тошев не се оказа сериозна. Рентгеновата снимка, която направихме веднага показа, че няма фрактура. Той е със силно навехнат глезен, вследствие на удара, но до седмица се надяваме да се оправи.Фойерверки разцепиха небето над Бургас в събота вечер, за да приветстват осмата победа на „Черноморец-Бургас“ в първенството на „А“ група. „Акулите“ подчиниха с 2:0 „Ботев“ /Пд/ и с 26 точки от 8 победи и 2 равенства за пореден път оглавиха класирането в „А“ група поне за 24 часа. В следващия, 11-и, кръг от шампионата черноморци гостуват на „Миньор“ в Перник на 31 октомври.imgp6662.JPGimgp6546.JPG