13.2 C
четвъртък, май 2, 2024

Черноморец победи Хамрун Спартанс с 3:0

Отборът на Черноморец-Бургас записа нова победа в своята пета поред контролна среща от лятната подготовка. Бургазлии спечелиха с класическото 3:0 срещу малтийския „Хамрун Спартанс“. Този резултат е най-малкото, с което се измъкнаха гостите от Малта, тъй като „акулите“ държаха инициативата през всичките 90 минути.

Головата сметка беше открита още във втората минута, когато Лоривал Асис реализира дузпа. Второто попадение стана след хубава контраатака на Черноморец, завършена с летящ плонж от Венци Христов за 2:0. Класическото 3:0 оформи каращият проби французин  Гаел.

Състав на Черноморец: Колев, Дянков, Николов, Фо-Поре, Сива, Цонков, Паланков, Хасан, Асис, Боли, Христов /Терзиев, Димов, Стоянов, Филипов, Балтанов, Гаел, Йорданов, Пехливанов/

Следващата контролна среща на бургазлии е на 24-ти юли /вторник/ от 18:00 часа, когато момчетата на Димитър Димитров ще посрещнат на кампуса тима на „Калиакра“ Каварна.