13.2 C
петък, април 19, 2024

Черноморец-Поморие влиза в елитната „А“ група

За пръв път в историята на Поморие, градът ще има свой отбор в „А“ група. Постижението стана факт след победата на възпитаниците на старши треньорът Петър Хубчев, в баража с „Видима“ Раковски с 3:0. Мачът се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен. Поморийските акули надиграха тотално своя съперник и можеха да спечелят още по-убедително ако не бяха направили поредица от пропуски. Именно заради тях резултатът се запази нулев до почивката. Логичното се случи в 59-та минута, когато капитанът Любомир Божинов изведе Андрей Атанасов и нападателят порази мрежата с елегантен прехвърлящ удар. hub4ev2.jpgСлед 2 минути Васил Калоянов удвои отново след изведащ пас на Божинов. Всичко се реши след още 2 минути, когато отборът от Севлиево остана в намален състав. Александър Бранеков получи втори жълт и респективно червен картон. 7 минути преди края на двубоя Васил Калоянов оформи класиката в резултата в полза на „Черноморец-Поморие“. След края на мача щастливите победители бяха приветствани бурно от своята агитка от около 100-на фенове, пропътували пътя до града на стоте войводи.