13.8 C
четвъртък, май 2, 2024

Черноморец-Поморие се цели в „А“ група

„Черноморец-Поморие“ записа историческа победа след като се наложи над „Спортист“ Своге с 2:1 в баража между вторите отбори от Източна и Западна „Б“ група. Двубоят се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен пред около 2000 зрители, 100-на от които бяха фенове на тима от черноморското градче. Възпитаниците на старши треньорът Петър Хубчев решиха нещата в своя полза с 2 гола за три минути в края на първото полувреме. И двете попадения паднаха след центрирания на капитана Любомир Божинов от свободни удари, встрани от вратата. imgp6607.JPGЕмил Копаранов засече с крак топката в 38-та минута, а в 41-та младежкият национал Георги Костадинов беше точен с глава. През второто полувреме поморийските „акули“ се прибраха в своята половина и разчитаха на контраатаки, при една от които Васил Калоянов пропусна от чиста позиция да направи аванса на своя тим класически. В 60-та минута четата на Хубчев остана с човек по-малко, след като другият младежки национал в състава Пламен Димов получи втори жълт и респективно червен картон. 3 минути преди края от състава на поморийци отново за два жълти картона беше изгонен и Крум Стоянов.  Натискът на „Спортист“ се увенча в 81-та минута, когато капитанът Лъчезар Младенов намали резултата с глава. Силите на тима от Своге обаче не стигнаха за повече от почетно попадение. В последната минута Валентинов порази мрежата на поморийци с глава, но преди това беше маркирана засада. Вратарят на победителите Лазар Йовишич направи поредица от отлични спасявания и заслужи висока оценка за изявите си в мача. На 12-ти юни „Черноморец-Поморие“ ще играе решителен бараж за място в „А“ група с 14-тия от елита „Видима-Раковски“ /Севлиево/, като мястото на срещата ще стане известно допълнително. Преди баража със „Спортист“ Своге, ръководството на ПФК „Черноморец-Поморие“ награди в знак на благодарност старши треньорът Петър Хубачев и помощникът му Левон Апкарян. Председателят на съвета на директорите на втородивизионния клуб Калоян Панайотов връчи на двамата специалисти картини и кошници с цветя. Така беше изразена благодарността за добре свършената работа от треньорите, които водиха тима през последните две години, а от следващия сезон продължават кариерата си в „Ботев“ Пловдив. През миналия сезон Хубчев и Апкарян изведоха поморисйките „акули“ до финал за купата на България, а през настоящия го класираха на второ място в Източна „Б“ група с право на бараж за влизане в „А“ група.130573997557140.jpg