14.3 C
събота, април 27, 2024

Черноморец-Поморие стигна до равенство 2:2 срещу Миньор /Раднево/

Младият тим на „Черноморец-Поморие“ стартира в пролетния дял от първенството на източна „Б“ група с драматично равенство – 2:2, като домакин срещу „Миньор“ /Раднево/. Гостите водиха с 2:0 до 87-та минута, но възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев изтръгнаха една точка с много воля и характер. Всичко по-интересно се случи след почивката. „Минъор“ откри в 62-та минута чрез Жеко Йорданов, който вкара с глава след корнер. imgp0318.JPGПет минути по-късно Хубчев направи тройна смяна, която даде ефект, но чак в последните минути. В 81-та минута Димитър Павлов удвои аванса на гостите. Домакините се вдигнаха на щурм и в 87-та минута Пламен Димов намали след разбъркване, а в последната минута Любомир Божинов изравни от пряк свободен удар. Равенството беше първо за „Черноморец-Поморие“ от началото на сезона. Дебют за Поморийските „акули“ направиха две от новите попълнения – 16-годишния юноша Живко Петков и Станимир Митев. Отборът има в актива си 25 точки и в следващия, 17-и, кръг пак е домакин – срещу претендента за „А“ група – Калиакра /Каварна/ на шести март. Съставът на „Черноморец-Поморие“: Георгиев, Велков/67 – Пехливанов/, Г. Калоянов, Г. Костадинов, Петков/67- Цветан Филипов/, Митев/ Г. Димов/, Коев, Орачев, П. Димов, Божинов, Чакъров.imgp0298.JPG