24.9 C
петък, март 29, 2024

Черноморец – Сливен 1:1

Отборите на Черноморец и Сливен продължават без загуба в „А“ Група. Пред близо 5 хиляди зрители на стадион „Лазур“ двата тима завършиха 1:1 в предпоследна среща от 9-ия кръг на “А“ група. Акулите откриха резултата в 36-ата минута чрез Мишел Платини, който с грава вкара топка центрирана от пряк свободен удар от Траян Дянков. Изравнителният гол падна в 85-ата минута, когато след колективна грешка на защитата на „Черноморец“ Владислав Ямуков от „Сливен“остана сам в наказателното поле, засече центриране на Стоянов и възстанови статуквото. Лошото съдийство на шуменският рефер Станислав Тодоров изнерви Херо, който влезе в диалог с арбитъра и в 33 мин. Бе изгонен от терена.
След този мач Сливен се върна на второ място в класирането, като вече има на сметката си 19 точки. Черноморец остана на 6-а позиция с 14 точки, бургазлии обаче имат и мач по-малко.