9.3 C
петък, май 3, 2024

Черноморец спечели морското дерби в зрелищен мач

„Черноморец-Бургас” записа много важна победа в борбата за призовата тройка след като надигра отбора на „Черно море” с 3-2. Зрелището на „Лазур” се игра пред около 5000 зрители. През първото полувреме домакините имаха тотално надмощие, но гола падна чак в 34 минута, когато след прекрасна атака Родригес Асис отбеляза 10-я си гол за сезона. Второто полувреме започна по същия вихрен начин за „акулите” и в 53 минута играча на мача Аатиф Шаешу отбеляза прекрасен гол с воле и направи резултата 2-0. Гостите показаха воля и в 70 минута Мирослав Манолов намали на 2-1 след хубав удар от въздуха. Домакините вдигнаха темпото и в 83 минута влезлия като резерва Костадин Дяков отбеляза за 3-1. И точно когато всички си мислеха, че мача се доиграва, Камазола отбеляза за Черно море феноманален гол от около 25 метра. За повече нямаше време и „Черноморец” заслужено спечели 3-те точки.

С тази победа бургазлии се върнаха на 3-то място във временното класиране с актив от 50 точки. В следващия кръг отбора на Димитър Димитров гостува на „Левски” в София.