12.1 C
петък, май 17, 2024

„Черно море“ победи „Черноморец“ в третото „морско” дерби с 94:78

Отборът на Черно море не допусна изненада и спечели убедително третото морско баскетболно дерби срещу отбора на Черноморец с 94: 78.

Момчета на треньора Любомир Минчев диктуваха положението през целия мач, като първата част завърши с преднина от 7 точки за отбора на варненци с резултат 51:44 за „Черно море”.

И през втората част гостите бяха по- резултатни, а отборът на „Черноморец” направи няколко добри атаки, но без попадения в коша. Стрелбата от тройката куцаше на домакините през целия мач.

По време на целия двубой един единствен път резултатът падна под 10 точки, но варненци не срещнаха сериозни проблеми да доведат мача до категорична победа в своя полза.

Александър Янев за пореден път бе най-добър на терена и регистрира дабъл дабъл от 30 точки и 12 борби. Симеон Илиев също изигра силен мач и завърши с 18 точки.

За бургазлии най-резултатен с 19 точки бе Деян Дунович. Димитър Рошманов добави 15, а 12 наниза Константин Коев.

Това е осми успех за отбора на Черно море, който е и с 8 поражения и заема в момента петото място. „Черноморец” е на  дъното на класирането с 2 победи и 14 загуби.