11 C
събота, май 4, 2024

Юношите на „Черноморец“ с победа над Славия

Елитната юношеска формация на Черноморец-Бургас, до 19 години, записа убедителна победа с 4:2 при гостуването си на Славия в София. „Акулите“ изиграха изключително силен двубой, в който до края на първото полувреме губеха с 2:0, но след това успяха да реализират пълен обрат и да стигнат до безапелационен успех. Изразителността на победата идва и от факта, че бургазлии играха над 20 минути с човек по-малко. Старт на головото шоу за „акулите“ даде Ахмед Ахмедов, който реализира дузпа в самия край на първото полувреме, намалявайки резултата на 1:2. През втората част момчетата на треньора Малин Орачев бяха пълни господари на терена. С гол на Стойко Иванов и още 2 нови в сметката на Ахмедов, който се отличи с хеттрик, бургазлии решиха нещата в своя полза и оформиха крайното 4:2. Само ден по-рано и другата елитна юношеска формация на Черноморец, до 17 години, се поздрави с успех.

С тази победа отборът на Черноморец-Бургас, до 19 години, вече има 27 точки в актива си и заема 6-то място във временното класиране. В следващия, 17-ти, кръг „акулите“ посрещат тима на Ботев Пловдив. Мачът е на 1-ви март /събота/ от 14:00 часа, на градския стадион в Поморие.