9.3 C
петък, май 3, 2024

Юношите на „Черноморец – Бургас” спечелиха бронзови медали от републиканското по футбол

Възпитаниците на Владо Стоянов и Мирослав Кралев, не усяха да се класират на финала на републиканското първенство по футбол за юноши старша възраст. Младите футболисти на „акулите“ загубиха втората среща – полуфинал реванш от отбора на „Видима Раковски“ Севлиево с 1:3. Първия двубой бе спечелен от тима от Севлиево с 2:1. Гостите поведоха в 16 минута след гол на Денис Неджмиев. Домакините опитаха да върнат бързо попадението, но срещаха добре организираната отбрана на гостите. imgp9428.JPGНа свой ред момчетата от Севлиево отправиха няколко удара към вратата на Ник Дашев, но стражът се справи с вещина с опасностите. Второто полувреме започна с натиск на домакините, които още в 52 минута успяха да изравнят след гол на Милен Гамаков. Последва силен натиск на „черноморци“ но нов гол не падна. В 76 минута при числено превъзходство Денис Неджмиев отбеляза второ попадение за гостите. Малко по-късно Георги Павлов оформи крайното 1:3 за Видима. Така юношите старша възраст  на „Черноморец – Бургас“ се окичиха с бронзовите медали, което е пореден успех за школата на „акулите“.   imgp9425.JPG