14.9 C
неделя, май 19, 2024

“Акулите” спечелиха красиво срещу „Пирин”

В изключително приятен за гледане мач, отборът на Красимир Балъков победи Пирин Благоевград с 3:1. това е първа победа за бургаските футболисти след завръщането им в „А“ група срещу „орлетата“. В изиграните досега три мача „черноморци“ имаха изцяло негативен баланс от три загуби. С победата в 29 – тия кръг на първенството те за пазиха шестото място в класирането, като вече имат 40 точки в актива си.  Головата серия откри Николай Кръстев, който през сезона отбеляза поредният си важен гол за отбора на „сините“ от Бургас. Хубава комбинация между Мишел Платини и Адриан Фернандес доведе резултата до 2:0 преди почивката.През второто полувреме гостите се активизираха и успяха да намалят разликата до 2:1, но след гола „акулите“ отново вдигнаха оборотите и чрез Платини оформиха крайното 3:1. След мача треньорът на гостите Наджи Шенсой, похвали своите футболисти въпреки загубата и подчерта, че Пирин има бъдеще със своите млади играчи, които израстват след всеки мач. Специално внимание треньорът отдели на това, което се прави в Бургас след идването на Красимир Балъков. Той изтъкна, че магическият халф се е проявил не само като голям футболист, но и като човек, който след приключване на кариерата си работи за доброто на спорта и дава пример за това на много други спортисти и футболни президенти, как трябва да се работи за развитието на най-популярната игра.Красимир Балъков изрази за пореден път задоволството си от своите футболисти, които въпреки края на първенството са изиграли на добро ниво мача срещу Пирин. Той не поиска да отличи никого, като заяви, че в тези срещи най-важен е колективът. През седмицата ще се обърне внимание на възстановяването на играчите, а от другата седмица ще се мисли за последния мач срещу „Вихрен“, след който ще се реши на кое място ще завърши отбора в края на този сезон. Следващата тренировка на отбора е в сряда от 18.00 часа.imgp00611.JPG