12.6 C
петък, април 26, 2024

„Акулите” направиха възстановяване в приповдигнато настроение

В приповдигнато настроение премина възстановяването на футболистите на „Черноморец – Бургас“ ден след победата над „Черно море“ с 2:1 на стадион „Лазур“. Задоволството от успеха беше изтрило следите от умората, а играчите си разменяха шеги и закачки по време на процедурите. Радостен е фактът, че в състава няма контузени от сблъсъка в морското дерби.imgp2139.JPGСпечелените 3 точки на старта на новото първенство в „А“ група вдъхнаха увереност у четата на мениджъра Красимир Балъков, че може да изпълни поставената цел – по-предно класиране от заетото през миналия сезон 7-мо място. Освен това „акулите“ демонстрираха срещу „Черно море“ силен характер и завидна воля, извоювайки победата след инкасиран гол още в 54-ата секунда и цели 50 минути игра с човек по-малко /Нилтон получи червен картон в 40-ата минута/. Бургаските футболисти ще водят подготовка тази седмица с мисъл за реванш в следващия, 2-ри, кръг от шампионата. Те имат второ поредно домакинство – срещу тима на „Локомотив“ /Пд/, който миналата пролет подчини „акулите“ на „Лазур“ с 3:1. Мачът, в който черноморци ще търсят реабилитация пред привържениците си, ще се играе на 17 август /понеделник/ от 19 ч.