13.2 C
сряда, май 1, 2024

„Изродите” спечелиха плажния футболен турнир „Бургас бийч”

Отборът „Изродите” спечели плажния футболен турнир „Бургас бийч”, като разгроми на финала миналогодишния шампион „Фортуна” с 8:0. Първото попадение направи капитанът на отбора Мартин Бошнаков и така нахъса съотборниците си, че головете последваха един след друг. На трето място се наредиха „Любаците”, които задържаха бронзовата позиция за втора поредна година.

При юношите до 18 години златото спечели отборът „Тънга Мънга”, побеждавайки „Плажния селесао”, а на трето място застанаха „Дивите Магарета”.

Признанието най-добър играч в юношеския турнир получи Нуретин Метин, който беше част от отбора на шампионите.

Легендите на бургаския футбол Диян Петков и Станчо Цонев връчиха медалите и купите на победителите. Награди връчи и треньорът на „Видима Раковски” Костадин Ангелов- Лаптопа.

Плажният футболен турнир „Бургас бийч” се провежда за втора поредна година на Северния плаж. За победителите имаше осигурен награден фонд от 1000 лв., а основен спонсор е ресторант „Фиеста”.

Организатори на турнира са Весислав Илчев, Footboll24, и концесионерът- фирма „Бургас бийч”. С този турнир беше поставено началото на спортните плажни турнири, които ще бъдат само част от изненадите на Северния плаж в Бургас през лято 2012, обещава концесионерът Атанас Атанасов.